Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

KONTAKTY

Eva Marvánová
Högerova 10, Praha 5
eva@andelskysvet.cz
tel: +420 777 618 248
napište nám
IČO:685 98 157

1.čakra (kořenová) Múládhárá
Umístění: kořen páteře, mezi konečníkem a pohlavními orgány
Psychologická funkce: První čakra souvisí s množstvím fyzické energie a vůlí žít ve fyzické realitě. Je místem první manifestace životní síly ve fyzickém světě. Pokud tato životní síla funguje naplno, člověk je vybaven silnou vůli k životu. Osoba s dobře vyživenou první čakrou je vitální a dává najevo „jsem tady a teď“ a je dobře zakotvena ve fyzické realitě. Přítomnost síly a vitality z ní vyzařuje ve formě životní energie. Když je první čakra-kostrční centrum zablokované nebo zavřené, většina fyzické životní síly je rovněž zablokovaná a dotyčná osoba si příliš dobře nevede ve fyzickém světě. Není „tady“. Vyhýbá se fyzické aktivitě, má slabou vůli k životu a může být dokonce „neduživá“. Trpí nedostatkem fyzické síly.

Endokrinní žláza: Nadledvinky
Nadledvinky jsou trojúhelníkovité žlázy, které přisedají k oběma ledvinám. Vylučují mnoho hormonů, mj. ty, které řídí tělesný metabolismus tuků, bílkovin a sacharidů, a ty, jež ovládají rovnováhu soli v tělesných šťávách. Tyto žlázy také vytvářejí adrenalin, hormon, který hraje klíčovou roli v naší primitivní reakci "boj" či "útěk". Lze také odvodit souvislosti zmíněné žlázy a kořenové čakry s otázkou fyzického přežití. 

Části těla: kosti, vazivo

Tělesné dysfunkce: pakostnice, málo fyzické energie, vyčerpání 

Minerály k harmonizaci čakry: achát, heliotrop, tygří oko, granát, rubín, hematit, onyx, růženín, záhněda

Vůně/oleje: cedrové dřevo, pačuli, myrha, pyžmo, levandule

Element: země

Barva: červená

Zdroj: Ruce světla-Barbara Ann Brennan, Kniha čakrové léčby-Liz Simpson
 
 
PDF ke stažení ZDE