Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

KONTAKTY

Eva Marvánová
Högerova 10, Praha 5
eva@andelskysvet.cz
tel: +420 777 618 248
napište nám
IČO:685 98 157

2.čakra (sakrální) Svádhišthána
Umístění: podbřišek
Psychologická funkce: Druhá čakra souvisí se schopností lásky k druhému pohlaví. Její otevření umožňuje dávání a přijímání sexuální a fyzické rozkoše. Ten, kdo má otevřenou tuto čakru, pravděpodobně bude mít požitek ze sexuálního styku a bude dosahovat snadno orgasmu. Tato čakra se také váže na celkové množství sexuální energie osoby. Pokud je centrum otevřené, osoba cítí v sobě sexuální sílu. Pokud je tato čakra zablokovaná, bude slabá i její sexuální síla a potence. Tato osobnost pravděpodobně není v sexu příliš podnikavá ani aktivní a bude mít tendenci se mu vyhýbat a popírat jeho důležitost, což může vyústit v „podvýživu“ v této oblasti. Tato osoba bude pravděpodobně postrádat také psychické nasycení, plynoucí ze spojení a fyzického kontaktu.
Souvisí také se schopností užívat si radost všemi smysli. Tedy vychutnat si nejenom sex, ale také chuť z jídla, dotyků (například při masáži), vůně atp. Souvisí se schopností radovat se ze života.

Endokrinní žláza: Vaječníky/varlata
Mužské a ženské rozmnožovací orgány či gonády vytvářejí hormony, které zodpovídají za rozvoj druhotných pohlavních znaků, jako je výška hlasu a množství ochlupení. Varlata a vaječníky řídí sexuální vývoj a zralost jedince a dále tvorbu spermií u mužů a vajíček u žen. Tato čakra bytostně souvisí s naším vztahem k vlastní sexualitě a se spřízněnými otázkami citové rovnováhy. 

Části těla: pohlavní orgány, močový měchýř, soustava krevního oběhu, prostat, děloha

Tělesné dysfunkce: impotence, frigidita, obtíže s močovým měchýřem a prostatou, bolesti v kříži 

Minerály k harmonizaci čakry: citrín, karneol, zlatý topaz

Vůně/oleje: jasmín, růže, santalové dřevo

Element: voda

Barva: oranžová

Zdroj: Ruce světla-Barbara Ann Brennan, Kniha čakrové léčby-Liz Simpson
 
 
PDF ke stažení ZDE

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ