Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

KONTAKTY

Eva Marvánová
Högerova 10, Praha 5
eva@andelskysvet.cz
tel: +420 777 618 248
napište nám
IČO:685 98 157

ZBOŽÍ V AKCI


4.čakra (srdeční) Anáhata
Umístění: střed hrudníku
Psychologická funkce: Čtvrtá čakra je centrem, skrze něž milujeme-přes něj proudí energie vzájemného spojení s veškerým životem. Čím je toto centrum více otevřené, tím větší okruh života dokážeme zahrnout do své lásky. Když toto centrum funguje, milujeme sebe, svoje děti, partnera, svoji rodinu, zvířecí kamarády, přátele, sousedy, spoluobčany, všechny lidské bytosti a všechna stvoření na této planetě.City lásky, které proudí touto čakrou nám často vhánějí slzy do očí. Když zažíváme tento otevřený stav lásky, uvědomujeme si, o co jsme byli předtím ochuzeni a pláčeme. Když je čakra otevřena, můžeme přijímat celou individualitu svých bližních. Vidíme jedinečnost a vnitřní krásu a světlo v každém z nich, stejně tak jako jejich negativní a nerozvinuté stránky. Pokud je čakra zavřena, lidé mají problémy s dáváním lásky bez očekávání, že za to něco dostanou.Tato čakra je nejdůležitější při léčení. Souvisí také s pozitivním postojem k dosahování cílů v životě, kdy máme pocit, že i ostatní podporují tyto cíle, což se nám většinou potvrdí-protože my to tak prožíváme. Při špatné funkci máme špatnou představu, že Boží vůle a vůle ostatních je proti vám. Vidíme lidi jako překážky na cestě k tomu, abychom dostali to, co chceme nebo dosáhli svého cíle.Osoba se špatnou funkcí této čakry vnímá obraz vesmíru jako principiálně nepřátelský prostor, kde přežijí pouze ti nejsilnější. Při dobré funkci člověk zažívá vesmír jako laskavý, hojný a bezpečný, ve kterém je jeho existence vším okolo podporována.

Endokrinní žláza: brzlík
Brzlík se nachází těsně nad srdcem a vytváří hormony, které podněcují k celkovému růstu, zvláště v dětství. Hraje v těle také očistnou roli: vybízí k tvorbě lymfocytů, což je součást krevního obranného systému bílých krvinek, která napadá proniknuvší mikroorganismy a zajišťuje imunitu. Vědci se nyní shodují, že autoimunní choroby, při nichž imunitní systém napadá vlastní bílkoviny, neboť je zaměňuje za neznámou látku, souvisejí s emocemi a nejsou způsobeny čistě tělesnými příčinami nebo životním prostředím. 

Části těla: srdce, hruď, plíce, krevní oběh

Tělesné dysfunkce: povrchní dýchání, vysoký krevní tlak, srdeční choroby 

Minerály k harmonizaci čakry: růžovo-zelený turmalín (meloun), růženín, smaragd, zelený kalcit, jadeit, azurit, avanturám, malachit, měsíček

Vůně/oleje: růže, bergamot, meduňka

Barva: zelená/růžová

Element: vzduch


Zdroj: Ruce světla-Barbara Ann Brennan, Kniha čakrové léčby-Liz Simpson
 
 
PDF ke stažení ZDE

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ