Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

KONTAKTY

Eva Marvánová
Högerova 10, Praha 5
eva@andelskysvet.cz
tel: +420 777 618 248
napište nám
IČO:685 98 157

ZBOŽÍ V AKCI


7.čakra (korunní) Sahasrára
 
Umístění: vrcholek hlavy

Psychologická funkce: Sedmá čakra souvisí s osobním vztahem ke spiritualitě a s integrací celé bytosti – její fyzické, emocionální, mentální a spirituální stránky. Pokud je toto centrum zavřené, člověk nemůže plně zažívat svou spiritualitu. Pravděpodobně nezná „kosmický pocit“, o kterém lidé mluví a nechápe jejich duchovní zážitky. Pokud je otevřené, doprovází ho spirituální zkušenosti, a to často ve velmi osobní formě. Takováto duchovnost přesahuje jakékoliv dogma a nelze ji lehce vyjádřit slovy. Spíše je to stav bytí, stav transcendence  nad pozemskou realitu do nekonečna, který vyvolává pocit celistvosti, míru a víry a dává smysl lidské existenci.

Endokrinní žláza: šišinka (epifýza)
Žlázovou spojnicí korunní čakry je šišinka, tělísko velikosti hrášku skryté hluboko v mozku, o němž se lidé dříve domnívali, že k ničemu neslouží. V sedmnáctém století ji francouzský filozof René Descartes prohlásil za sídlo duše a nejnovější vědecký výzkum tuto žlázu spojil s tvorbou melatoninu a se seřizováním tělesných "vnitřních hodin". Melatonin je předmětem intenzivního vědeckého zájmu také proto, že možná zabraňuje stárnutí, a měl by též ovlivňovat podvěsek mozkový, štítnou žlázu, nadledvinky a gonády - i když zatím nikomu není jasné, jak  proč. Tak jako korunní čakra, která představuje řídící centrum v soustavě čaker jakožto celku, i šišinka řídí náležité fungování našeho tělesného, citového a rozumového já. 

Části těla: vrchní část lebky, kůra mozková, kůže

Tělesné dysfunkce: citlivost na znečistění, chronické vyčerpání, epilepsie, Alzheimerova choroba 

Minerály k harmonizaci čakry: ametyst, křišťál, diamant, bílý jadeit, bílý turmalín, sněhový křemen, herkimerův diamant

Vůně, oleje: levandule, kadidlo, růžové dřevo

Barva: fialová

Element: myšlení, kosmická energie


Zdroj: Ruce světla-Barbara Ann Brennan, Kniha čakrové léčby-Liz Simpson

7.ČAKRA
Je sídlem nejvyšší dokonalosti v člověku. V některých duchovních spisech je zobrazována, jak se vznáší nad hlavou.třpyt se všemi barvami duhy, převládající barvou je však fialová. Ovlivňuje mozek a šišinku mozkovou.

Funkce: spojení s nejvyšší kosmickou energií, může přijímat poselství nejvyšších dimenzí i léčebnou energii.
Podobně, jako jsou v bílém světle obsaženy všechny barvy spektra, obsahuje nejvyšší čakra všechny energie nižších center. Sedmá čakra je pramenem a výchozím bodem pro projevy energií všech ostatních čaker. Zde jsme spojeni s božským Bytím bez vlastností a tvaru, které v sobě však všechny tvary a vlastnosti neprojevené obsahuje.
Je to místo, kde jsme „doma“. Odtud začala naše cesta životem a sem se zase vracíme na konci našeho vývoje. Zde žijeme a prožíváme sebe v Bohu, ztotožňujeme se s Boží podstatou, ze které jsme vzešli. Naše osobní pole energií splývá s polem energií Universa.

Co jsme prve chápali jen intelektem a později intuicí, je nám nyní zcela jasné. Poznání, které se nám dostává prostřednictvím sedmé korunní čakry jde ještě dál než vědění umožněné šestou čakrou, neboť zde již nejsme odděleni od objektu vnímání. Zažíváme různé formy projevu Stvoření, ke kterým patří kromě jiného i naše tělo, jako hru božského vědomí, se kterým jedno jsme. Cestu k rozvoji nejvyšší čakry označujeme fialové záření. Fialová je barvou meditace a odevzdanosti. Zatímco na aktivování předchozích šesti center energie jsme mohli sami konkrétně působit, zde, u sedmé čakry, se můžeme jen otevřít a stát se „nádobou“.
Rozvíjením sedmé čakry se uvolňují také poslední blokády v ostatních čakrách a jejich energie začíná kmitat na nejvyšších pro ně možných frekvencích. Každá čakra se stává zrcadlem božského Bytí na svojí speciální úrovni a projevuje tak nejvyšší jí přístupný potenciál.

Jakmile je korunní čakra dokonale probuzena, je její úkol přijímat kosmické energie ukončen. Sama nyní vyzařuje energii, její „květ“ se vyklene ven a vytvoří korunu čistého světla nad hlavou.

Harmonické funkce sedmé čakře nedochází k blokacím ve vlastním slova smyslu, může být pouze více či méně vyvinuta. Když se začíná korunní čakra otvírat, budeš zažívat stále častěji okamžiky, při kterých bude mizet oddělenost tvého vnitřního bytí od vnějšího života.. tvé vědomí dokonale ztišené a široké a v tomto klidu zažiješ svou vlastní podstatu jako všudypřítomné čiré Bytí, ve kterém je vše obsaženo.
S postupným rozvíjením korunní čakry nastanou tyto okamžiky stále častěji a budou stále jasnější, až přejdou v trvalou skutečnost. Jsi-li pro něj zralý, můžu toto konečné osvícení nastat náhle a nelze z něj již „propadnout“ zpět. Máš pocit, že ses probudil z dlouhého snu a že teprve teď žiješ ve skutečnosti. Během cesty ses stál vyprázdněnou nádobou, kterou teď až do posledního koutku zaplnilo tvé božské Bytí. Víš teď, že toto je tvá vlastní podstata, jediná trvalá realita. Tvé individuální „Já“ se stane „Já“ Universa. Svým jednáním uskutečňuješ úmysl Stvořitele, a světlo, které vyzařuješ, otvírá srdce všech bytostí, schopných vnímat boží přítomnost. Když chceš nyní něco vědět, postačí jen zaměřit na to svou pozornost, neboť všechno existuje v tobě, v Božském Bytí, se kterým jsi jedno. Tak je Stvoření hra, která se odehrává v neohraničenosti tvého vlastního vědomí.

Poznáš, že pevná hmota není nic jiného než jedna myšlenková forma božského vědomí, a tedy ve vlastním slova smyslu neexistuje. Vše, co jsi považoval za realitu se tím stává iluzí. Prožíváš největší prázdnotu – avšak tato prázdnota je totožná s největší plností, protože je to život ve své čisté podstatě. A tato božská podstata života je čirá blaženost.

Projevy výrazně uzavřené sedmé čakry:
Otevření a harmonizace první až šesté čakry  nám může zprostředkovat množství vědění, zkušeností a schopností. Ale bez otevření korunní čakry budeš mít stále pocit oddělenosti od plnosti bytí, stále nebudeš zbaven zcela pocitu strachu. Tímto strachem se bude udržovat poslední zbytek blokád ve tvých čakrách. Nemohou se rozvinout do celé šíře svých možností, jednotlivé energie nevibrují v plném souladu se záměrem Stvořitele, a tím ani v harmonii se sebou navzájem.
Pokud se v letech, kdy nastává vývoj korunní čakry, neotevřeš duchovním pravdám, můžeš mít v této době pocit nejistoty a ztráty cíle. Měl bys takové pocity považovat za upozornění, že se máš obrátit dovnitř. Možná pocítíš i určitou nesmyslnost svého dosavadního života a výraznější strach ze smrti.
Zkusíš možná potlačit tyto nepříjemné pocity „útěkem“ do mnoha nízkých aktivit, nebo přijetím nové zodpovědnosti, abys dokázal svoji nepostradatelnost. Také nezřídka dochází k tomu, že si lidé v tomto stádiu přitáhnou „nemoc“, která je přinutí ke klidu. Nevyslyšíš-li toto poselství, zůstaneš pravděpodobně ve svém dalším životě připoután k vnějším věcem a ohraničen svým osobním „Já“.

Šišinka (epifýza)
Žlázovou spojnicí korunní čakry je šišinka, tělísko velikosti hrášku skryté hluboko v mozku, o němž se lidé dříve domnívali, že k ničemu neslouží. Nejnovější vědecký výzkum spojil tuto žlázu s tvorbou melatoninu a se seřizováním tělesných „vnitřních“ hodin., zejména pak do doby k odpočinku – spánku. Melatonin je předmětem intenzivního vědeckého zájmu také proto, že možná zabraňuje stárnutí, a měl by též ovlivňovat podvěsek mozkový, štítnou žlázu, nadledvinky, gonády – i když zatím nikomu není jasné jak a proč. Tak, jako korunní čakra, která představuje řídící centrum v soustavě čaker jako celku, i šišinka řídí náležitě fungování našeho tělesného, citového a rozumového já.

S šišinkou jsou přímo energeticky propojeny také oči, o kterých se říká „oko-do duše okno“. Proto je na nich tak vidět, jak je na tom energeticky duchovně ten který člověk a proto při duchovní práci velmi často mění odstíny, sytost i jas (někdy i barvu).
Světelná energie z vyšších dimenzí, která pulzuje z galaktického centra, vstupuje do fyzického těla v šišince mozkové, tato malá uzlina v mozku je klíčový portál pro vnímání vyšších vibrací světla.  V lidském andělu či vzestoupené bytosti je plně aktivní a funkční po celou dobu. Ve staré energetické podobě člověka byla používána pouze při meditaci. Osoba jde nahoru, aby se setkala s vyššími vibracemi průvodců a andělů a vyššího já, a pak opět „sestoupí dolů“. Plně aktivovaný lidský anděl žije s tímto andělským/spirituálním portálem v plně aktivním stavu po celou dobu. Je to ekvivalent nacházení se ve stavu hluboké meditace (mozkové vlny Théka) v rámci stavu plného probuzení. To je důvod, proč se mnoho lidí v transformaci cítí „kosmicky“ a „dezorientovaně“, když se přizpůsobují běžnému životu na této hluboké úrovni vědomí. Je to úkol této doby, abychom žili s tímto stavem vyššího vědomí a přesto byli dostatečně uzemněni, abychom dobře fungovali i ve fyzickém světě. Nicméně Théka je rovněž úrovní zázračného tvoření a formování energie, se záměrem manifestace, takže, když je toto přizpůsobení provedeno, lze vytvářet zázraky snadněji.

Zdroj:2012-zlatá brána otevřena, Jiří Maria Mašek  www.osud.cz

 

PDF ke stažení ZDE


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ