Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

KONTAKTY

Eva Marvánová
Högerova 10, Praha 5
eva@andelskysvet.cz
tel: +420 777 618 248
napište nám
IČO:685 98 157

ZBOŽÍ V AKCI


8.čakra

Leží mimo fyzické tělo (a všechny čakry nad ní také).
Je v oblasti vaší aktivity. Vznáší se asi 30-50 cm nad vaší hlavou. Většina lidí si udržuje osmou čakru blízko u fyzického těla. Tato čakra sbírá energii čchi ze slunce a světla a přetváří ji do nezbytných vibrací, které udržují systém bytosti v chodu na tom stupni vývoje, kde se momentálně nachází. Je dobré každý den se zavřeným očima 10-15 minut snažit se absorbovat sluneční energii a použít ji k otvírání této čakry a z ní pak převést zásoby do čakry čtvrté., která je použije k vyživování tělesné formy. K nasycení otevřené osmé čakry energií čchi postačí dvacetiminutová expozice na denním slunci. Již v dávných časech nemuseli naši předci jíst tolik, kolik jíme my. Získávali energii prostřednictvím podobných praktik ve slunečních chrámech.
Osmá čakra je energetické centrum božské lásky, spirituální pokory a spirituální nezištnosti. Je to také čakra, která obsahuje vaši zbytkovou karmu – ty energetické vzory, kterých jste se více než po jeden život drželi. Když se osmé centrum začíná otevírat a expandovat, začíná se formovat nové spirituální podvědomí. Jedinec se začíná cítit jako součást širší komunity lidí. Tato čakra je vstupní branou k novým myšlenkám, konceptům a schopnostem. Toto centrum umožňuje vzestupujícímu dosáhnout například spirituálního vnímání, mimotělní projekce, či spirituální moudrosti. V tomto smyslu spirituální znamená to, že se dotýká věcí nad osobní úroveň jednotlivce i nad úroveň jeho planety a formuluje vztah k vesmíru a všemu, co je.

Osmá čakra je posledním energetickým centrem, které v sobě drží cokoliv lidského. Proto se stává chrámem lidského čistění a uvolňování vzorů, které jsou několik životů staré a obnošené. Tyto vzory jsou to poslední, co vás drží v neustálém znovuzrozování a vaší lidskosti a brání vám ve sjednocení s vyššími silami, bytostmi a myšlenkami. Když se toto centrum otevře, nejen že začnete nabývat povědomí o této širší komunitě energií, ale začnete se zbavovat těch vzorů, které vás udržovali zakořeněné na planetě. Toto zbavování se je přirozený proces, a jakmile je toto centrum probuzeno, jedinec je připraven nechat odejít svou lidskost a chopit se něčeho většího, mnohem nádhernějšího a nekonečně božského.
V důsledku tohoto silného karmického spojení, když se toto centrum otevře, není to bez stresu. Kolik třenic to vyvolá záleží na tom, co musí daný jedinec nechat odejít. Říká se, že jakmile otevřete cestu k duchu, jste navždy změněn a nemůžete se vrátit zpět. Naše nové duševní či spirituální schopnosti a povědomí mohou způsobit, že se budete po nějaký čas cítit odcizen a neuzemněn na planetě, dokud se přirozené uzemnění ve spodní čakře neotevře a znovu jedince neukotví. Z tohoto důvodu je doporučeno pokračovat v intenzivním čistění spodních, zejména první a druhé, čaker.
I osmá čakra má barvu s ní spojenou a je to barva, kterou byste mohli považovat za ultrafialové světlo. Bohužel lidé nejsou schopni vidět, jak ultrafialové světlo vypadá (přinejmenším ne vašimi obvyklými smysly). Nicméně pro představu, jak ultrafialové světlo vnímat v pozemském smyslu, si to můžete představit jako velmi syté fialové světlo, které je propleteno spirálovitě se točícími svazky.

Dvojčetem osmé čakry s lichým číslem je sedmá. Je to sedmá čakra, kde sídlí programy používané osmou. Sedmé centrum je tradičně čakra, která vás spojuje s vyšším já a s božskostí. V jistém smyslu slova je pravda, že sedmá čakra obsahuje průvodce tím, co potřebujete udělat, abyste se spojili s těmito vyššími energiemi a vyvíjeli se. K tomu ale nedojde, dokud se osmá čakra nezačne otevírat a nestane se aktivní, kdy se jedinec může nechat vést těmito programy a schopností vzestoupit. Do té doby zůstávají programy latentní a jedinec bude cítit určitý druh spojení s božským prostřednictvím sedmé čakry, ale jeho realitu bude v nejlepším případě vnímat jako vágní. Toto vágní vnímání božskosti je důvod, proč si osoba konečně otevře božské centrum, přichází skutečný vjem božskosti. Realita toho, co bylo kdysi vágní představou, se nyní stává plně rozvinutou – často stejně skutečnou, jako ona fyzická. Často následuje zmatení, protože realita jedince je nyní mnohem širší. Co bylo výmyslem je nyní skutečné, a fyzický svět se zdá trochu menší.

Když se osmá čakra otevře, stejně tak se otevřou spirituální schopnosti. Kolik těchto schopností a jakém rozsahu, se bude lišit jedinec od jedince. Jasnovidectví, mimotělesné cestování, pokročilé schopnosti vybavování si snů, dar léčitelství, telepatie, dokonce i empatie jsou všechno schopnosti, u kterých je toto centrum zodpovědné za aktivaci. Přirozeně programy těchto věcí sedí v sedmém centru, takže pokud je tu problém s jakoukoliv z těchto schopností, ale ne s jinými, pak se po příčině můžete podívat do sedmé čakry. Nicméně si pamatujte, že když se osmá čakra člověka začíná otvírat, může vidět pouze záblesky těchto schopností. Nemusí se plně rozvinout, dokud není otevřená devátá, desátá, jedenáctá, dokonce i dvanáctá čakra. Jinými slovy, když se probouzí osmá čakra jedince, tyto schopnosti pouze zažije, ale nebude nad nimi mít větší kontrolu a jejich objevování se může být  při nejlepším sporadické. Například když se otevře osmá čakra, může osoba zažít mimotělesné cestování a být schopna to dokonce řídit. Nicméně pokročilé schopnosti mimotělesného cestování, jako cestování mimo sluneční soustavu, cestování zpět či dopředu v čase o 200 let, se neprojeví, dokud se nezačne otevírat 12 čakra.

Důležité je zde jedinci sdělit, že se nezbláznil, ale že se jednoduše začínají otevírat latentní schopnosti. Poraďte jim, aby se na tyto nové dary dívali jako na svého druhu skvělou hru a aby si s nimi jednoduše hráli. Vyčistění strachu z osmé čakry jedince může této osobě výborně pomoci, pokud tyto schopnosti způsobují nějaký větší stres.
K otevření osmé čakry je třeba dokončit práce na čistění osobní karmy.

Zdroj:2012-zlatá brána otevřena, Jiří Maria Mašek  www.osud.cz

 

PDF ke stažení ZDE


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ